Skip to main content

Keplerovi, pokračovat dále? Ne, děkuji.

Taky jste překvapeni z toho, jak najednou všichni lidé severu začali hromadně psát krimi romány? Copak se to s těmi lidičkami děje? Zima a nuda je dohnala místo do postelí k psacímu stroji. A lidičky píší a píší a Host vydává a vydává. No proč ne, ale nikterak velkolepou beletrii nečekejte!

Proč zrovna označení Keplerovi? Má to jednoduché vysvětlení, za pseudonymem Lars Kepler se totiž schovává manželský pár Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril (životopis). Tato informace mě kupodivu velmi potěšila, protože vysvětlila vyladěné, pro mě nepochopené, propojení různorodých scén. Abych to upřesnila, v textu je patrná práce dvou spisovatelů (ženského a pánského prvku) a jejich propojení je dovedeno skoro až k dokonalosti.

Hypnotizér i Paganiniho smlouva jsou knihy velmi napínavé a čtivé. Pro většinu z nás, ale pro mě byl příběh místy až moc předvídatelný a díky tomu i docela nudný. Knihy jsem dokázala zhltnout za dva dny, to nepopírám, trochu jsem se pobavila, zasmála, zanadávala na to, jak je svět nespravedlivým místem, prostě si obě knihy moc užila. Ale co dál? Proč už neotevřu ty další díly?

Kdybych neměla co lepšího na práci, tak nejsem vůbec proti. Kdyby mě chlad a nemoc připoutali na lože, asi bych neměla ani moc na vybranou. Když si však uvědomím, kolik knižních titulů na mě čeká v knihovně, tak nemám potřebu ságu sama pro sebe si ukončit. Knihy mě nikam dále neposunuly, sami o sobě už ani nepřekvapily. Nepokračuji a nemrzí mě to.

Knihy mohu doporučit, ale pouze jako lehké čtivo pro ukrácení chvil. Obě knihy se mi líbily avšak neuspokojily. Možná budu znít namyšleně (nebo asi spíše namyšlená jsem), ale nejspíše nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, pro které jsou knihy určeny.

Hypnotizér: DatabazeKnih, Paganiniho smlouva: Databazeknih, Zdroj úvodního obrázku;hlavic48dkaknihy0anc3a1zev3apaganiniho0asmlouva0aautor3a0alarskepler0arokvydc3a1nc3ad3a20110a0a0a28f-defaulthlavic48dkaknihy0anc3a1zev3ahypnotizc3a9r0aautor3a0alarskepler0arokvydc3a1nc3ad3a20110a28star29-default

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *